دفتر بُن اَرک | هتل آپارتمان تیسا کیش
هتل آپارتمان تیسا کیش
جزیره کیش، بلوار سنایی
معماران: بهزاد اتابکی، پرشیا قره‌گوزلو 
دفتر معماری بُن ارک
همکاران طرح: یاسمن لشگری، سید جواد خادمی
ارائه: سید جواد خادمی، یاسمن لشگری، احسان داننده

مشخصات پروژه
مجموعه تیسا کیش با زیر بنای 65965 مترمربع و در زمینی به مساحت 19388 مترمربع درجزیره کیش واقع شده است. در طرح اولیه، این مجموعه دارای یك طبقه زیرزمین و چهار طبقه فوقانی است که شامل واحدهای تجاری، فودکورت، شهربازی سرپوشیده، سینما 4 بعدی، رستوران موزیکال، کافی شاپ و پارکینگ می‌باشد. برنامه‌ریزی مجموعه اقامتی تیسا کیش با تمرکز بر اختصاص ظرفیت بیشتر به واحدهای بخش هتل آپارتمان و در بخشی جداگانه و ظرفیتی کمتر هتل و فضاهای تفریحی عمومی بوده است.
تعداد اتاقها و سوییت‌های هتل 160 واحد و تعداد واحدهای آپارتمانی 60 تا 270 متر مربعی، 76 واحد می‌باشد.

ایده‌های  طراحی هتل آپارتمان "تیسا کیش"
ایده‌ی تقسیم دو توده حجمی هتل و فضاهای تفریحی عمومی و هتل آپارتمان و تبدیل آن به یک شکاف نمادین بر پایه‌ی یک سازه‌ی نمادین جناغی شکل آغاز گشت. حرکت مردم در فضاهای گردشگری اطراف، امکان دعوت آن‌ها به فضاهای نیمه عمومی سربسته و اتصال به شهر را فراهم کرده و ایده نگهداری قاب در برگیرنده توسط سازه جناغی در یک دگردیسی به فضای تهی آتریوم نور و حضور مردم تبدیل شده است.  
پلازای همکف در بخش هتل آپارتمان (بلوک جنوبی)  و در مرکز خود با یک پله‌ی مارپیچ، مرز ظریف عرصه نیمه عمومی و ورودی فضای اختصاصی را تعریف می کند. آزاد شدن و سبکی فضای پدید آمده بر گرد لابی شفاف مرکزی، امکان ایجاد فضاهای دنج نشیمن را فراهم کرده و در عین حال حرکت مایل شکاف به سمت بخش شمالی، و خلق ورودی بلند و نمادین، بخش های لابی هتل و فضاهای تفریحی را از خیابان آشکار می‌کند.  

پيشنهاد iranArchitects - محصولات ساختمانی

novel-glass

دستگیره سرویسی

نووِل گلس

طراح و مجری سازه های شیشه ای

مشــــــاهده

karman-ululi

Karman Ululi

تی سرا ti serra

بوتیک روشنایی تی سرا

مشــــــاهده

essehome

پيشنهاد iranArchitects - برندهای ساختمانی

پيشنهاد iranArchitects - محصولات به‌کار رفته در پروژه‌ها

کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت جهت ایران‌آرشیتکتز محفوظ ميباشد.